2 Pruszczański bieg Niepodległości

W dniu 12.11.2017 r. już po raz drugi na terenie 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim odbył się Pruszczański bieg Niepodległości. Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem biegaczy nie tylko z Pruszcza Gdańskiego, ale całego województwa pomorskiego. Byli nawet biegacze z Bydgoszczy i Elbląga. Pogoda dopisała choć uczestnikom doskwierał porywisty wiatr. Nie zraziło to jednak biegaczy i na starcie stanęło 248 zawodników. Najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn okazał się Tomasz Bagrowski z Gdańska, który zwyciężył z czasem 35 min 14 sekund. Drugi metę pokonał Tomasz Świątkowski z Nowej Cerkwi z czasem 36.02, a trzeci był Patryk Jakubek z Bytowa z czasem 36.35. Najszybszą panią była Iwona Szabłowska z Juszkowa z czasem 42.20, druga na mecie była Zuzanna Głąbiowska z Gdańska z czasem 42.40, a trzecia Anita Bonisławska z Gdyni z czasem 44.48. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale a pierwsza trójka wśród kobiet i mężczyzn także puchary. Wyniki poniżej.