Kajaki

Sekcja kajakowa „Szuwarki” działa przy Centrum Kultury i Sportu od maja 2010 r. Skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia prowadzi instruktorka kajakarstwa Emilia Chamerska (Instruktor Turystyki i Rekreacji stopnia I Polskiego Związku Kajakowego). Nad bezpieczeństwem młodych kajakarzy czuwa starszy ratownik, Zbigniew Śliwiński.

 

Nauka odbywa się w kajakach 1-osobowych – są to 3-metrowe polietylenowe łódki Diablo Cerro.
Działalność sekcji obejmuje trzy rodzaje zajęć: na basenie, na rzece oraz spotkania w siedzibie CKiS.


Zajęcia na basenie trwają od września do czerwca i odbywają się w każdy piątek w godz. 16.00-16.45 na basenie przy Szkole Podstawowej Nr 3 (ul. Matejki 1). Podczas tych zajęć członkowie sekcji doskonalą swoje umiejętności pływania wpław, a pływając w kajakach zapoznają się z techniką wiosłowania, uczą poprawnych zachowań po wywrotce, wzajemnej asekuracji, eskimoski.

Zajęcia na rzece odbywają się na rzece Raduni od kwietnia do czerwca i od września do listopada. Uczestnicy podzieleni są na trzy grupy pod względem posiadanych umiejętności. Zajęcia odbywają sie we wtorki w godzinach 15.00 - 18.00 i środy w godzinach 15.00 - 17.00.


1. Grupa początkująca obejmuje osoby, które nigdy nie pływały kajakiem 1-osobowym. Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa na wodzie i opanowanie techniki wiosłowania na wodzie stojącej i o słabym, ustabilizowanym nurcie.


2. Grupa średniozaawansowana to osoby, które potrafią już manewrować kajakiem na wodzie stojącej i o słabym, ustabilizowanym nurcie. Celem zajęć jest utrwalanie posiadanych umiejętności i ukierunkowanie na egzamin praktyczny na I stopień umiejętności według Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych.


3. Grupa zaawansowana I stopnia to młodzież, która pozytywnie przeszła dwa poprzednie cykle szkolenia i przygotowuje się do uzyskania Certyfikatu umiejętności kajakowych II stopnia wg PSKK.

 

Szczegóły dotyczące działalności sekcji i zapisów można uzyskać u Pani Emilii Chamerskiej: em.chamerska@gmail.com

Biuletyn Informacji Publicznej

Zobacz:

 

Partnerzy:

  

 

                   

         

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
(0 58)  682 32 07