Otwarcie Faktorii Handlowej 22 LIPCA
2011-06-13

Już 22 lipca huczne otwarcie Faktorii Handlowej z czasów wpływów rzymskich. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi Pruszcz Gdański stanie się znany i lubiany nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Dlatego też wydarzenie to uświetni występ zagranicznej sławy muzyki rockowej zespół Genesis Klassik - Ray Wilson & Berlin Symphony Ensemble.

Bądźmy i bawmy się w ten dzień razem!! Koncert nie biletowany!

Ray Wilson to jeden ...z najbardziej wyjątkowych wokalistów i autorów rockowych świata. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1997 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Artysta jeszcze przed współpracą z Genesis sięgnął szczyt list przebojów z zespołem Stiltskin (utwór „Inside” był numerem 1 w Wielkiej Brytanii) oraz współpracował ze Scorpions, RPWL czy ArminemVan Burrenem.
Ray Wilson stał się znany szerszej publiczności w 1994 roku, kiedy jego ówczesny zespół Stiltskin wylansował przebój „Inside”, który stał się numerem 1 w wielu stacjach radiowych na Świecie (Nr 1 W Wielkiej Brytanii). W 1996 roku Ray zastał zaproszony do współpracy z przez grupę Genesis i stał się jej nowym wokalistą zastępując w tej roli Phila Collinsa. W 1997 roku wydany został album
„Calling All Stations”, z którego pochodzą takie single jak: „Congo” , „Shipwrecked” czy współtworzona przez Raya Wilsona piękna ballada „Not about us”. Po rozstaniu z Genesis Ray nagrał w 1999 roku płytę z zespołem „Cut”, zawierającą w większości utwory skomponowane przez niego w latach 1995/96. Pierwszy solowy album Raya ukazał się w 2003 roku i nosił tytuł „Change”. Płyta zawierała kompozycje głównie o akustycznym brzmieniu. Następnym albumem było „The next best thing” wydane w 2004 roku. W późniejszych latach Ray Wilson współpracował z zespołami Scorpions, RPWL czy DJ -em Arminem Van Burrenem. W 2007 roku Ray reaktywował zespół Stiltskin (całkowicie nowy skład zespołu) i wydał album „She”. Ostatnia solowa płyta ukazała się 2009 roku i spotkała się ze bardzo dobrymi recenzjami, a przez większość krytyków uważana jest za najlepszą w karierze Raya Wilsona.

W skład Berlin Symphony Ensemble wchodzą wybitni niemieccy muzycy mający na swoim koncie współpracę z prestiżowymi ośrodkami muzyki poważnej jamajk: Berliner Symphoniker, Friedrichstadtpalast Berlin, Philharmonie Potsdam, Neue Philharmonie Frankfurt czy Artystami i zespołami muzyki rozrywkowej jak: Chris de Burgh, Robin Gibb, Jethro Tull, Jose`Carreras, Rodger Hodgson, Sarah Brightman czy Michael Bolton, Toni Christie oraz Roxette.

Skład zespołu:
Ray Wilson (wokal, gitara akustyczna)
Lawrie Macmillan (bas)
Alisdair Ferguson (gitara wiodąca)
Steven Wilson (wokal,gitary)
Filip Wałcerz (instrumenty klawiszowe)
Ashley Macmillan (perkusja)
Berlin Symphony Ensemble w składzie:
Tobias Unterberg: (Wiolonczela),
Kristin Sy: (I Skrzypce),
Nora Bösel: (II Skrzypce),
Yvonne Fechner (III Skrzypce)

Udostępnij: 
Facebook Twitter Śledzik Wykop
Biuletyn Informacji Publicznej

Zobacz:

 

Partnerzy:

  

 

                   

         

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
(0 58)  682 32 07