Chopin na Chopina 34 - podsumowanie
2010-06-24

28 lutego, godz. 17.00 Urodziny Chopina / wyk. Bogdan Kułakowski

14 marca, godz 17.00 Młodzi graja Chopina / wyk. Tamara Niekludow

21 marca, godz. 17.00 Pieśni cz. I

28 marca, godz. 17.00 Trio Gdańskie gra Chopina / Anna Prabucka-Firlej, Krzysztof Sperski i Paweł Kukliński  

11 kwietnia, godz. 17.00 Mistrzowskie interpretacje / wyk. Bogdan Czapiewski
(koncert odwołany z powodu żałoby)

25 kwietnia, godz. 17.00 Mistrzowskie interpretacje / wyk. Sławomir Wilk

3 maja, godz. 17.00 Mistrzowskie interpretacje

9 maja, godz. 17.00 Chopin solo i kameralnie / wyk.  Aleksandra Mozgiel

 

16 maja, godz. 17.00 Pieśni cz. II / wyk. Krzysztof Bobrzecki i Bogdan Kułakowski

23 maja, godz. 17.00 Mistrzowskie interpretacje / wyk. Waldemar Wojtal

6 czerwca, godz. 17.00 Młodzi graja Chopina / wyk. Dominika Glapiak i Maciej Kułakowski

27 czerwca, godz. 17.00  Wielki Finał z Elbląską Orkiestrą Kameralną - Międzynarodowy Park Kulturowy Faktoria

 

 

 

informacje o wykonawcach:

Bogdan Kułakowski
pochodzi ze Słupska. W r. 1982 ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego. Po studiach podjął pracę w macierzystej uczelni; obecnie jako profesor AM prowadzi klasę fortepianu.
Jest laureatem konkursów Towarzystwa im. F. Chopina na stypendia artystyczne (1979, 1980), laureatem "Estrady Młodych" w ramach Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1982), zdobywcą wielu nagród w dziedzinie kameralistyki (Nowy Sącz 1986, Olsztyn 1992, 1993) i in.
Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Koncertuje zarówno jako solista, jak i kameralista. Występował z orkiestrami symfonicznymi m.in. Słupska, Gdańska, Zielonej Góry. Odbył kilka tounrnées koncertowych w Japonii, USA i większości krajów europejskich. Wraz ze skrzypaczką Natalią Stolarską nagrał doskonale ocenianą płytę CD "Clair de lune". Od r. 2005 jest rektorem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Bogdan Czapiewski
Pianista i pedagog, urodzony 8 marca 1949 w Gdyni. Naukę muzyki rozpoczął w wieku 6 lat pod kierunkiem ojca. Studiował grę na fortepianie w klasie Zbigniewa Śliwińskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku (1967-73) oraz pod kierunkiem Jana  w Studium Podyplomowym w  Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie (1975-77). W latach 1979-80, jako stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej, doskonalił swoje umiejętności pianistyczne w Indiana University School of Music w Bloomington w Stanach Zjednoczonych u György Seböka. Był uczestnikiem Kursu Interpretacji Tatiany Nikołajewej oraz Kursu Interpretacji Muzyki Francuskiej Suzanne Roche.
Jest laureatem Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1976), a także nagród na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ferruccio Busoniego w Bolzano (1975), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. José Vianna da Motty w Lizbonie (1975) i Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Montrealu (1976). W 1987 otrzymał "Grand Prix du Disque Liszt" podczas Międzynarodowego Konkursu Płytowego w Budapeszcie. Bogdan Czapiewski zajmuje się także pracą pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Gdańsku (na stanowisku profesora). Ponadto prowadził kursy mistrzowskie w Bangkoku (1988) i Kolombo na Sri Lance (1989).

Aleksandra Mozgiel
rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej stopnia Podstawowego i Licealnego im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie mgr Mirosławy Pruskiej. Naukę w Liceum Muzycznym ukończyła w 1998 roku otrzymując od Kuratora Oświaty tytuł Najlepszego Maturzysty oraz dyplom z wyróżnieniem.
W 2004 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, gdzie obecnie jest asystentką (katedry fortepianu o muzyki kameralnej). Studiowała także w paryskim Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse pracując pod kierunkiem prof. Michela Béroffa i prof. Erica Le Sage. Jest studentką IV roku w Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze w klasie prof. Gerrita Zitterbarta. Pianistka brała też udział w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod kierunkiem pedagogów takich jak prof. prof. Henry Meyer, Joseph Kalichstein, Sebastian Hamann, Miró String Quartet, Laszlo Simon, Dennis Lee, Teresa Manasterska, Czeslaw Stańczyk, Paweł Skrzypek, Robert Kabara, Jean-François Heisser czy Michel Béroff. Była również stażystką podczas prestiżowych kursów muzycznych Académie Internationale de Musique Maurice Ravel w St.-Jean-de-Luz (Francja) oraz Académie Internationale d'Été w Nicei.

Waldemar Wojtal
uzyskał dyplom z wyróżnieniem w gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w klasie Zbigniewa Śliwińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich pedagogów, twórcy gdańskiej szkoły pianistycznej. Studia podyplomowe odbył w Paryżu u Vlado Perlemutera oraz Suzanne Roche. Doskonalił swe umiejętności na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Georgi Seboka oraz Dietera Zechlina. Stypendysta Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, Laureat Estrady Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku oraz II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Warszawie.
Koncertuje w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Bułgarii, USA i na Ukrainie.

Udostępnij: 
Facebook Twitter Śledzik Wykop
Biuletyn Informacji Publicznej

Zobacz:

 

Partnerzy:

  

 

                   

         

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
(0 58)  682 32 07