Zapraszamy na Dzień Dziecka
2010-05-26

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Centrum Kultury i Sportu zapraszają na Dzień Dziecka w Pruszczu Gdańskim, który odbędzie się w niedzielę 30 maja 2010 r. w godzinach od 13.00 do 18.00, na terenie Międzynarodowego Parku Kulturowego Faktoria.
Głównymi atrakcjami tegorocznych obchodów Dnia Dziecka będą spektakle Teatru Muzycznego „Hals”, który zaprezentuje „Bajkową dyskotekę” oraz Teatr „Znak”, który przedstawi dwa przedstawienia „Oj Lenie, ja Was odmienię!” oraz „Kufer pełen wierszyków w Baltazara Teatrzyku".
Dodatkowo dzięki uprzejmości Aeroklubu Gdańskiego, będzie można zasiąść za sterami szybowca, który specjalnie tego dnia zostanie ustawiony na terenie Faktorii. Na stanowisku Aeroklubu będzie również skoczek spadochronowy ze złożonym spadochronem, który będą mogły dzieci ubierać na siebie. Przez całą imprezę dla dzieci dostępny będzie MAŁPI GAJ. Wszystkie nasze pociechy będą mogły spróbować przeprawy przez most linowy, wspinaczki po drabinkach linowych oraz zjazdu po linie pionowej.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny!

W programie:

13:00 – Teatr Muzyczny ”Hals” - „Bajkowa dyskoteka”
„Bajkowa dyskoteka” to muzyczny , kolorowy, kostiumowy program w formie interaktywnej zabawy, z konkursami. Występujące postaci to: Miś Puchatek, Pinokio, Podziemne Gnomy, Czarownica, Kot w butach itp. Piosenki pisane z myślą o dzieciach i dla dzieci, "My chcemy tańczyć" „Dyskotekowi kaskaderzy”, "Trzepakowa bossanowa", „Kłopoty z modą" „Ballada łakomczucha” „Sport to zdrowie”. Piosenki i teksty edukacyjne z morałem.

14:30 – Teatr „Znak” – „Oj Lenie, ja Was odmienię!”
Bajka dla dzieci młodszych według Lucyny Legut. Jest to jednoaktowe widowisko słowno-muzyczne o charakterze bajkowej przypowiastki. Treścią widowiska są perypetie bardzo leniwych marynarzy, których na swojej drodze spotyka Dobra Wróżka. Od dzieci dowiaduje się, że są leniami, co powoduje, że przy pomocy magii próbuje przemienić ich w symbole pracowitości. Stają się wiec kolejno: pszczołami, strażnikami królewskimi, wreszcie hinduskimi tragarzami. Nie wszystko jednak kończy się po jej myśli. A przecież rozwiązanie jest takie proste... O tym wszystkim dowiecie się z bajki, na którą serdecznie zapraszamy.

16:00 – Teatr Znak – „Kufer pełen wierszyków w Baltazara Teatrzyku"
Spektakl "Kufer pełen wierszyków w Baltazara Teatrzyku" to widowisko słowno-muzyczne. W widowisku wykorzystano wiersze, będące obowiązkowym kanonem lektur szkolnych a przede wszystkim poezji. Do widowiska weszły wiersze autorstwa: J. Brzechwy, M. Konopnickiej, J. Tuwima. Widowisko ma na celu zapoznanie dzieci z pojęciami z alfabetu teatralnego. Dowiadują się więc, nierzadko sami biorąc w tym udział co to jest: scena, kurtyna, oświetlenie, dekoracje, rekwizyty, kostiumy wreszcie czym zajmuje się: aktor, inspicjent, brygada techniczna. Poznają inne rodzaje teatru tj. teatr pantomimy oraz teatr kukiełkowy. Przewodnikiem po teatralnych tajemnicach jest Baltazar-dyrektor niewielkiego teatru, któremu pomaga grupa aktorów. W niektórych momentach widowiska udział biorą również dzieci proszone z widowni na scenę przez inspicjenta. Całość widowiska okraszonego kilkoma piosenkami, to pyszna zabawa, o której dzieci będą długo pamiętać.

Udostępnij: 
Facebook Twitter Śledzik Wykop
Biuletyn Informacji Publicznej

Zobacz:

 

Partnerzy:

  

 

                   

         

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
(0 58)  682 32 07