Akcja animacja - 9 i 10 listopada
2012-11-11

Akcja Animacja jest dwudniową imprezą, która odbędzie się 9 oraz 10 listopada 2012 r., w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.  Jest skierowana do dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Pruszcza Gdańskiego i jego okolic.  Wydarzenie ma na celu pobudzenie  wyobraźnie uczestników warsztatów oraz zapoznanie młodego widza ze sztuką animacji. 

I DZIEŃ (09/11/2012) godz. 16.00 - 19.00 
- WAP - warsztaty animacji poklatkowej i klasycznej, których celem jest stworzenia filmów animowanych. Projekt służy poznaniu umiejętności obsługiwania narzędzi multimedialnych, które zostaną udostępnione uczestnikom w ramach projektu.  Prowadzenie: Sylwester Galuszka (Kolonia Artystów, Gdańsk). Celem warsztatów jest:
• rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży,
• rozwój umiejętności odbioru oraz tworzenia współczesnych przekazów,
• kształtowanie krytycznych, otwartych postaw, wykształcenie umiejętności współpracy wewnątrz grupy,
• rozwój kreatywności uczestników, - przeciwdziałanie wykluczeniu kulturowemu,
• dostarczenie pozytywnych wzorców zachowań,
• wdrażanie edukacji alternatywnej,
• stymulowanie do poszukiwań własnych talentów i zainteresowań,
• zapoznanie uczestników z różnorodnymi możliwościami spędzania czasu wolnego, które będą twórczą i rozwijającą alternatywą dla biernego lub ryzykownego korzystania z czasu wolnego.

- 100 minut animacji - w ramach pokazu zaprezentujemy bogatą kolekcję obsypanych nagrodami rosyjskich bajek dla dzieci oraz znanych i cenionych animacji dla dorosłych, nakręconych zarówno przez klasyków filmowych jak i młodych twórców, nierzadko laureatów wielu prestiżowych nagród filmowych. Filmy będą wyświetlone dzięki uprzejmości Rosyjskiego Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku. 

II DZIEŃ (10/11/2012) godz. 11.00 - 14.00 - Łyk historii animacji – wykład i prezentacja multimedialna na temat sztuki animacji filmowej, jej historii i wybitnych twórców, z naciskiem na działalność i dorobek Studia Se-ma-for. Pokaz animacji „Piotrusia i wilka” oraz pierwszego odcinka „Zajączka Parauszka”- nowego serialu Se-ma-fora. Prowadzenie: Natalia Korzeniowska (Se-ma-for Muzeum Animacji, Łódź) 

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel.  609 750 560

Udostępnij: 
Facebook Twitter Śledzik Wykop
Biuletyn Informacji Publicznej

Zobacz:

 

Partnerzy:

  

 

                   

         

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
(0 58)  682 32 07