Kabareton - 25.06. godz. 19:00
2010-06-24

Kacper Ruciński – będzie gospodarzem kabaretonu w dniu 25.06

Tegoroczne odkrycie młodej sceny polskiego stand up comedy. Gatunku kabaretu, który od wielu lat bije rekordy popularność w USA i od niedawna cieszy się coraz większym powodzeniem w naszym Kraju. To bardzo swobodna rozmowa wykonawcy prowadzona przez niego podczas swojego monologu, ze zgromadzoną na występie publicznością. W swoim programie dotyka bardzo popularnych w naszym życiu problemów z zakresu dnia codziennego. Opowiada o swoich perypetiach związanych z kobietami, z zakupami w supermarkecie czy podczas seansu kinowego.. Wszystko przekazuje w sposób zabawny i inteligentny. Niczego nie udaje a z jego występu bije szczerość i ogromny dystans do samego siebie.
Kto zaufał tej propozycji,  nigdy jeszcze nie żałował.

A oto niektóre osiągnięcia Kacpra

2009 - Grand Prix na Kabaretowych Mistrzostwach Świata w Warszawie
2009 - Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Szczecińskim Szpaku
2009 - II Nagroda oraz Nagroda Publiczności na Warszawskim PKSie
2010 - II Nagroda na Zimowej Akcji Kabaretowej w Żyrardowie
2010 - III Nagroda oraz Nagroda Publiczności na Krakowskiej PACE

Tomasz Jachimek

To perła wśród stand-upowców, czyli ludzi robiących tzw. one-man show. Tomasz Jachimek jest instytucją zawierającą w sobie autora tekstów skeczy, sztuk teatralnych,, monologów, piosenek, felietonów prasowych, audycji radiowych i wykonawcę tychże. Nie da się ukryć, że Tomasz Jachimek jest inteligentny, błyskotliwy i do tego zabawny.
Ponadto jest uczulony na ludzką głupotę, co potwierdza obnażając ją regularnie w programie „Szkło Kontaktowe” w TVN24.  A ponieważ głupota ludzka nie zna granic, Tomek jeszcze długo będzie miał co robić.


Program kabaretowy Tomasza Jachimka,  to w pełni profesjonalne, doskonale przygotowane spektakle autorskie, grane z powodzeniem na różnych scenach w kraju, to powód do zazdrości wśród innych kabaretów w Polsce. W Pruszczu Gdańskim wystąpi ze swoim jednym z najnowszych programów, pt: „Wychodzi brzydki facet n scenę i gada”
 

LIMO

Kabaret Limo to jeden z najbardziej utytułowanych Kabaretów sceny polskie. Na  swoim koncie ma niezliczoną ilość nagród z najważniejszych festiwali w Polsce. Między innymi trzykrotnie wygrali krakowską Pakę. Niełatwo opisać tę trójmiejską formację w kilku słowach, bo każdy ich program różni się znacząco od poprzedniego.


Kabaret Limo w swoim aktualnie granym repertuarze ma dwa programy:
„Niebieski Migdał" to najnowszy, dziewiąty już program Kabaretu Limo (oficjalna premiera grudzień 2009) traktuje o spełnianiu naszych najskrytszych marzeń. Jedni marzą żeby zostać wielkim odkrywcą naukowym inni marzą o tym, żeby całe życie nic nie robić. Pan Kazik chciałby rządzić światem. Pani Ela pragnie być piękna, a mały Jacek od zawsze marzył, żeby zostać pilotem. W tym programie Kabaret Limo prowokuje, żeby zastanowić się jaki jest Niebieski migdał każdego z nas. O czym tak naprawdę marzymy.
„Dzielnia” to zbiór różnorodnych, dynamicznych skeczy rozgrywających się głównie w środowisku osiedlowych dresiarzy. W  proponowanym programie spotkamy między innymi niezwykłą parę: Leszka, młodzieńca odzianego w sportowy strój typu "dres" i jego piękną dziewczynę Mariolę w stroju obcisło-futerkowym. Na tytułowej "Dzielni" odwiedzimy także gimnazjum wypchane po brzegi niebezpieczną młodzieżą, zespół pięknych mężczyzn śpiewających o urokach opadów atmosferycznych przy parodii tanecznej polskich boys bandów, a także dwójkę złodziei napotykających na swojej drodze dziwną dziewczynkę. W tym programie Kabaret zrezygnował z parateatralnych form na rzecz radosnej, lekkiej zabawy, która na pewno udzieli się wszystkim widzom

Do atutów Limo należą bez wątpienia umiejętna obserwacja rzeczywistości i wynajdowania w niej absurdalnych sytuacji, bardzo dobre aktorstwo, mistrzowska gra słowem oraz mądry tekst i trafna puenta, która w sprytny sposób definiuje naszą rzeczywistość.

KABARET ŚWIERSZCZYCHRZĄSZCZ

Kabaret działa prężnie od 2007 roku. W swoim dorobku ma trzy premiery, z czego ostatnia odbiła się szerszym echem w Polsce i na świecie zdobywając ogólną sympatię widowni i szereg nagród, w tym pierwszą nagrodę na festiwalu PAKA'08.
Kabaret prezentuje oryginalną formę sceniczną, łącząc starannie zaplanowany ruch z jeszcze staranniej przygotowanym dźwiękiem. Uniwersalność przekazu w którym ruch i dźwięk odgrywają zasadniczą rolę sprawia, że zespół świetnie się sprawdza występując dla zagranicznej publiczności.


Świerszczychrząszcz jako The Worms (oryginalna nazwa nie do wymówienia poza granicami naszego kraju) reprezentował z powodzeniem Polskę na Festiwalu Komedii w Grecji (Saloniki 23-26.10), na Międzynarodowym Festiwalu Komedii w Waszyngtonie (1-8.11.08) i na Festiwalu Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna w Wiedniu (19.11.08).

KABARET ŁOWCY.B
Kabaret pochodzi z Cieszyna i został założony w 2002 r. W swoich dość oryginalnych programach preferują humor absurdalny a ich stałym elementem wszelkich koncertów są niepowtarzalne wykonania muzyczne. Kabaret jest laureatem głównej nagrody Przeglądu Paka w 2003 r.

Udostępnij: 
Facebook Twitter Śledzik Wykop
Biuletyn Informacji Publicznej

Zobacz:

 

Partnerzy:

  

 

                   

         

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
(0 58)  682 32 07