Niespodzianka na szachownicy
2010-08-23

W dniu 21 sierpnia br. w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu odbył się Letni Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego dla juniorek i juniorów urodzonych w 1992 roku i młodszych. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.
Do turnieju zgłosiło się 21 osób z Gdańska, Tczewa, Chojnic, Kolbud, Pruszcza Gdańskiego, a nawet z Krakowa. Zawody były mocno obsadzone, gdyż startowało w nich aż 8 zawodników z drugą kategorią szachową. Zakończyły się one niespodzianką, gdyż Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego przypadł w udziale 10-letniemu Jackowi Belczewskiemu, który zdobył 9 punktów. Wyprzedził on o 1 punkt 16-letniego Macieja Kropidłowskiego i o 3 punkty 15-letniego Artura Wyczlinga. Ten pierwszy został także zwycięzcą w kategorii do lat 10, drugi – w kategorii do lat 18, a trzeci – w kategorii do lat 15. W kategorii do lat 12 wygrał 11-letni Mateusz Piepiórka. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale, a wszyscy – dyplomy i nagrody rzeczowe.
Turniej zorganizowało Centrum Kultury i Sportu wraz z sekcją szachową Uczniowskiego Klubu Sportowego Jantar Pruszcz Gdański.