Kolędy i pastorałki
2018-01-11

KOLĘDY i PASTORAŁKI z JANEM BUDZIASZKIEM

 

Już w niedzielę, 21.01.2018  w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim przy ul. Fryderyka Chopina, zapraszamy na koncert Kolęd i Pastorałek z repertuaru zespołu SKALDOWIE. Jest to swego rodzaju misterium bożonarodzeniowe oparte na kolędach SKALDÓW. Koncert ten to spektakl o narodzeniu Jezusa w sercu człowieka. „Ile razy by się tego słuchało czy czytało, to zawsze coś pięknego się znajdzie” – mówi Jan Budziaszek, który poprowadzi to wydarzenie. Między innymi usłyszymy interpretacje utworów takich jak: „Po śniegu, po kolędzie”, „Pan narodzony”  „Ciemno tej nocy betlejemskiej było”   i wiele innych znanych pastorałek i kolęd.

W tym niesamowitym koncercie wezmą również udział: Młodzieżowy Chór miasta Pruszcz Gdański oraz  Orkiestra Kameralna Symfoników Gdańskich pod kierunkiem Andrzeja Szczypiorskiego.

 

Jan Budziaszek - jazzowo-estradowy perkusista od 1965 roku związany z zespołem Skaldowie.                  Na scenie pojawiał się między innymi z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, Marylą Rodowicz oraz z grupą "Pod Budą".

 

Wykonawcami koncertu będą:

JAN BUDZIASZEK - perkusja i prowadzenie koncertu,

Piotr Swat - skrzypce,

Jan Szczypiorski - skrzypce,

Michał Szczypiorski - altówka,

Paulina Toczek - wiolonczela,

Marcin Szczypiorski - gitara basowa, vocal,

Bogumił Zieliński - gitara elektryczna,

Piotr Szczypiorski - instrumenty klawiszowe

Andrzej Szczypiorski - perkusjonalia,

Waldemar Duddek - gitara akustyczna, vocal,

Mieczysław Musiał - puzon

oraz Młodzieżowy Chór miasta Pruszcz Gdański.

 

ZAPRASZAMY!

NIEDZIELA 21.01.2018 G.15.00 KOŚCIÓŁ PW. MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W PRUSZCZU GDAŃSKIM PRZY UL. FRYDERYKA CHOPINA

Udostępnij: 
Facebook Twitter Śledzik Wykop
Biuletyn Informacji Publicznej

Zobacz:

 

Partnerzy:

  

 

                   

         

 

 

 

 

Zadzwoń do nas
(0 58)  682 32 07