Chór Miasta Pruszcz Gdański “Espectro”

Zajęcia: Środy: 17:00 – 19:00
Kontakt: 58 682 35 71, chor.pruszcz@gmail.com , FACEBOOK
Miejsce: CKiS, sala nr 8
Dyrygent: Joanna Pestka-Mierzwa

Chór Miasta Pruszcz Gdański „Espectro” zaprasza osoby posiadające predyspozycje muzyczne do wstąpienia w chóralne szeregi. Jeżeli masz zamiłowanie do muzyki i śpiewu, jesteś gotowy aby rozwijać swoją muzyczną pasję, chcesz uczestniczyć w wielkich wydarzeniach i koncertach oraz spędzać czas w doborowym towarzystwie – nie czekaj! Tylko zgłoś się do Nas!

A teraz kilka słów o Naszym Chórze:

Chór Miasta Pruszcz Gdański „Espectro” (dawniej: Młodzieżowy Chór Pruszcza Gdańskiego) powstał we wrześniu 2015 r. z inicjatywy naszej dyrygentki Joanny Pestka – Mierzwa. Chór regularnie występuje podczas uroczystości miasta, m. in. na Światowych Dniach Świadomości Autyzmu oraz Dniach Pruszcza Gdańskiego. W przeszłości chór uczestniczył w konkursach takich jak Kaszubski Festiwal Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie czy Konkurs Chóralny „Music Everywhere”. Dodatkowo chór współorganizował I oraz II Festiwal Muzyki Chóralnej „Spotkajmy się nad Radunią” odbywający się w Pruszczu Gdańskim.

W skład chóru wchodzi młodzież i osoby dorosłe z Pruszcza Gdańskiego, a także z innych miejscowości gminy Pruszcz Gdański i nie tylko. Repertuar chóru składa się głównie z utworów rozrywkowych śpiewanych w języku angielskim i polskim. Sami chórzyści twierdzą, że potrafią również śpiewać w innych językach np. w afrykańskim języku Zulu. Od kilku lat chór współpracuje z Orkiestrą Symfoników Gdańskich oraz z zespołem „SKALDOWIE”- prezentując świąteczny repertuar „SKALDÓW”. Chórzyści posiadają wiele pomysłów i zawsze są otwarci na nowe wyzwania. Poniżej możecie posłuchać świątecznej piosenki „Gloria”, którą chór nagrał zimą w 2020 r.

https://youtu.be/SPWPm0L5Xsg

Na bieżąco można obserwować działanie chóru na ich Fanpage’u na Facebooku:

https://www.facebook.com/chormiastapruszczgdanskiespectro

Kilka słów o Naszej dyrygentce:

dr Joanna Pestka-Mierzwa od młodych lat pasjonuje się muzyką. Ukończyła szkołę muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fletu, jednak swoją drogę muzyczną związała z chóralistyką. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalności Dyrygentura Chóralna, a także studiów doktoranckich na kierunku Dyrygentura. W roku akademickim 2013/14 odbyła półroczne studia w Concervatorium Muzycznym we Florencji (Włochy) w ramach programu Erasmus. Od początku edukacji śpiewała w chórach szkolnych, akademickich i zawodowych. Śpiewała w Chórze Kameralnym 441 Hz z Gdańska oraz chórze gospel NOSAITS. Prowadziła chór dziecięcy GOK w Przywidzu, chór dziecięcy w Szkole Podstawowej w Rotmance, chór dziecięcy w Gminie Pszczółki, chór męski „Bel Canto” z Pszczółek oraz z Orkiestrę Miasta Pruszcz Gdański.