Światowy Dzień Kota

21 lutego w Centrum Kultury i Spotru odbył się pokaz kotów. W tym roku był on dedykowany obchodom Światowego Dnia Kota. Tak podsumowuje spotkanie Antoni Kondej – Prezes Zarządu Cat Club Sopot.

“Obchody Światowego Dnia Kota w Pruszczu Gdańskim

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim gościło Nas i Nasze wspaniałe Koty podczas obchodów Światowego Dnia Kota. Jak zwykle na Naszych Pokazach i tym razem panowała przyjemna, rodzinna atmosfera, która udzielała się odwiedzającym. Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego i z innych miasta zadawali Hodowcom bardzo dużo pytań dotyczących pielęgnacji, żywienia, przyjęcia Nowego Domownika do Swojej Rodziny. Zwiedzający poznawali zachowania i Rasy Kotów. Hodowcy udzielali wiele wskazówek i porad między innymi: Podkreślali znaczenie Kota w życiu Człowieka. Starali się obalić nieprawdziwe i krzywdzące stereotypy na temat Kotów i relacji Człowiek – Kot. Zwracali uwagę na potrzeby zwierząt domowych, korzyści i obowiązki wynikające z posiadania zwierzęcia.

Podczas Pokazu dokonaliśmy podsumowania Konkursu Plastycznego „Kot na Feriach” prac wykonanych przez Dzieci z przedszkoli Pruszcza Gdańskiego i Gminy Pruszcz Gdański.

I miejsce             – Maja Skonieczna          – Przedszkole Publiczne Nr 3 im. Kubusia Puchatka

II miejsce            – Łucja Janta                   – Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Nutka” – Rotmanka

III miejsce           – Cyprian Dziwisz            – Niepubliczne Przedszkole „Jedyneczka”

oraz wyróżnienia:

Hannna Sikorska           – Przedszkole Niepubliczne „Jedyneczka”

Weronika Wolender      – Przedszkole Publiczne im. Kubusia Puchatka

Martyna Grabowska      – Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Nutka” – Rotmanka

Agata Sławek                – Przedszkole Publiczne im. Kubusia Puchatka

Dziękujemy bardzo dyrekcji przedszkoli i nauczycielom, którzy przygotowali Dzieci do Konkursu.

Dziękuję bardzo dyrekcji Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim za pomoc przy organizacji Światowego Dnia Kota.

Jak zawsze na Naszych Pokazach Publiczność wybiera najładniejsze Koty. Kotem Publiczności została wybrana Kastratka Maine Coon KA’RAMELLE SKARBEK*PL – P. Soni Formela z Kościerzyny. Najładniejszym Kastratem został wybrany Kot Norweski Leśny GIP Windsor Puszyste Koty*PL – P. Anny Iżyckiej-Herman z Pszczółek. Gratulujemy zwycięzcom i ich Właścicielom. Dziękuję bardzo Hodowcom za udział w Naszym Pokazie. Wszystkim dziękuję za pomoc i tak wspaniałą organizację przeprowadzenia Pokazu. W imieniu własnym i organizatorów szczególne podziękowania dla P. Niny Sołtys Hodowla Tęczowy Ogród*PL, która przybyła na Nasz Pokaz aż z Rudy Śląskiej.

Zapraszam wszystkich na Pokaz Kotów do Lęborka w dn. 06.03.2016”

Antoni Kondej

Prezes Zarządu

Cat Club Sopot

 Zapraszamy do Galerii 2016, gdzie można zobaczyć zdjęcia zwycięskich kotów.