XVII Memoriał im. M. Goczewskiego w brydżu sporrtowym

Wszystkich miłośników brydża zapraszamy na XVI Turniej Brydżowy poświęcony pamięci pruszczańskiego arcymistrza Mieczysława Goczewskiego. Mieczysław  Goczewski był znanym lekarzem i pierwszym pochodzącym z Pruszcza Gdańskiego arcymistrzem brydżowym. Jego największym osiągnieciem sportowym było wicemistrzostwo Europy seniorów zdobyte w I ME w Monte Carlo. W 1969 roku Goczewski wygrał Międzynarodowy Kongres Bałtycki, w którym uczestniczyło kilkuset brydżystów. Był członkiem drużyny brydżowej, która zdobyła I i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Był również mistrzem Europy lekarzy brydżystów.

Memoriał im. M. Goczewskiego to będzie dwuseryjnym turnieju par na „maksy” – 50 rozdań. Turniej jest zaliczany do GRAND PRIX PWZBS Gdańsk. Impreza odbędzie się 29 stycznia (niedziela) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Juliana Niemcewcza 1 na małej hali sportowej. Zapisy przyjmowane są w dzień zawodów od godziny 9.30. Początek gier przewidziany jest na godzinę 10.00.

Turniej będzie miał otwartą formułę. Udział w nim będzie mógł wziąć każdy chętny po wpłaceniu wpisowego w wysokości: 35 zł dla członków Polskiego Związku Brydża Sportowego oraz zawodników z terenu powiatu gdańskiego, 25 zł dla seniorów (powyżej 65 lat), kobiet i juniorów (do 25 lat), 10 zł dla młodzieży szkolnej i 45 zł dla pozostałych. 5 zł od każdego wpisowego przeznaczone będzie na nagrody Grand Prix PWZBS.

W Turnieju obowiązują przepisy MPB i regulaminy PZBS.