XIII Memoriał Warsińskiego w halowej piłce nożnej rocznik 2009

W dniu 26.11.2017 r. na hali sportowej przy ZSO 1 w Pruszczu Gdańskim odbędzie się Memoriał im. Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej. Będzie to już XII edycja tego turnieju. Edward Warsiński był trenerem piłkarskim i wychowawcą młodzieży. Jego praca przynosiła efekty w postaci czołowych miejsc drużyn młodzieżowych MOSiR i JANTAR wśród piłkarskich zespołów Wybrzeża. Z trenerem Michałem Globiszem prowadził młodzieżową reprezentację Pomorza, która w 1996 roku zajęła trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Wacława Kuchara oraz pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju Gothia Cup w Szwecji. Wychował wielu znakomitych piłkarzy. Wśród nich 12-krotnego reprezentanta Polski Tomasza Sokołowskiego I, a także I ligowych piłkarzy: Mateusza Bąka, Mariusza Malinowskiego, Sławomira Matuka, Łukasza Palewicza i Janusza Surdykowskiego.      W Memoriał im. E. Warsinskiego biorą udział zawsze najmłodsi adepci piłki nożnej biorący udział w rozgrywkach. Obecnie są to dzieci rocznik 2009. W tym roku będą rywalizowały drużyny: Bałtyku Gdynia , AS Piłeczka, 2 drużyny MKS Czarnych Pruszcz Gdański, Osiczanka Osice, Kaczkanu Huraganu Morąg, Wisełki Solec Kujawski i Gryfa Tczew. W turnieju weźmie udział 8 drużyn 12 osobowych. Na boisku może uczestniczyć w grze 5 zawodników w tym bramkarz. Mecze trwają po 12 minut. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy gdzie rozegrają mecze każdy z każdym. Następnie odbędą się cztery mecze pomiędzy drużynami, które zajmą w grupach następujące miejsca:

I w grupie A – II w grupie B,

II w grupie A – I w grupie B,

III w grupie A – IV w grupie B,

IV w grupie A – III w grupie B.

Zwycięzcy pierwszych dwóch meczów walczyć będą o I miejsce w XIII Memoriale Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej rocznika 2009, pokonani o III miejsce. Zwycięzcy dwóch kolejnych meczów rywalizować będą o V miejsce, a pokonani o VII. Zawodnicy będą rywalizować o atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale pamiątkowe, a drużyny puchary. W przerwach miedzy meczami odbędą się konkursy dla zawodników. Wychowankowie E. Warsińskigo rozegrają mecz pokazowy.

Program.

XIII Memoriał Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej rocznik 2009 odbywał się będzie według następującego programu:

08.15 –   8.45      – rejestracja drużyn,

09.00 – 13.30     – mecze w grupach,

13.30                   – konkursy

14.00 – 14.30     – mecze o miejsca VII i V

14.30                     – mecz pokazowy

15.10 – 15.40     – mecze o miejsca III i I

16.00                   – uroczyste zakończenie