XVII Memoriał im. M. Goczewskiego

XVII MEMORIAŁ IM. MIECZYSŁAWA GOCZEWSKIEGO.

Wszystkich miłośników brydża zapraszamy na Memoriał im. M. Goczewskiego. Będzie to już XVII edycja tego turnieju brydżowego. Memoriał im. M. Goczewskiego jest dwuseryjnym turniejem par na „maksy” – 50 rozdań. Turniej jest zaliczany do GRAND PRIX PWZBS Gdańsk.

Memoriał poświęcony jest pamięci pruszczańskiego arcymistrza Mieczysława Goczewskiego. Mieczysław  Goczewski był znanym lekarzem i pierwszym pochodzącym z Pruszcza Gdańskiego arcymistrzem brydżowym. Jego największym osiągnieciem sportowym było wicemistrzostwo Europy seniorów zdobyte w I ME w Monte Carlo. W 1969 roku Goczewski wygrał Międzynarodowy Kongres Bałtycki, w którym uczestniczyło kilkuset brydżystów. Był członkiem drużyny brydżowej, która zdobyła I i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Był również mistrzem Europy lekarzy brydżystów.

Impreza odbędzie się 21 stycznia (niedziela) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Juliana Niemcewcza 1 na małej hali sportowej. Zapisy przyjmowane są w dzień zawodów od godziny 9.30. Początek gier przewidziany jest na godzinę 10.00.

Turniej będzie miał otwartą formułę. Udział w nim będzie mógł wziąć każdy chętny po wpłaceniu wpisowego w wysokości: 35 zł dla członków Polskiego Związku Brydża Sportowego oraz zawodników z terenu powiatu gdańskiego, 25 zł dla seniorów (powyżej 65 lat), kobiet i juniorów (do 25 lat), 10 zł dla młodzieży szkolnej i 45 zł dla pozostałych. 5 zł od każdego wpisowego przeznaczone będzie na nagrody Grand Prix PWZBS.

W Turnieju obowiązują przepisy MPB i regulaminy PZBS.