Akcja Zima 2018

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat do udziału w zajęciach przygotowanych na Ferie Zimowe. Zapisy rozpoczną się 22 stycznia 2018 roku.

Zajęcia organizowane są dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. Zapisać dziecko na zajęcia mogą tylko rodzice lub opiekunowie prawni. Zapisanie dziecka polega na czytelnym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i dostarczeniu go do siedziby CKiS. Ilość miejsc ograniczona, decyduje termin wpłynięcia formularza. Zajęcia są nieodpłatne.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem (link poniżej).

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin (link poniżej) dostępny jest również w siedzibie CKIS, Pruszcz Gdański, ul. Fryderyka Chopina 34.

Uprzejmie prosimy o nie przyprowadzanie dzieci i nie przychodzenie, wcześniej niż 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów lub odwołania imprez.

Wszystkie zajęcia będą się odbywać na terenie Rekonstrukcji Osady Handlowej (Faktoria) w Pruszczu Gdańskim w godzinach od 10:00 do 14:00.

Co zabrać na zajęcia, czego nie przynosić:

Dziecko powinno być ubrane odpowiednio do warunków pogodowych (możliwe wyjście na spacer). Na zajęcia odbywające się w budynkach prosimy wziąć obuwie zmienne. Podczas zajęć ubrania mogą ulec zabrudzeniu (zwłaszcza podczas zabaw ruchowych, plastycznych), można zabrać ubranie na zmianę.

Prosimy wyposażyć dziecko w wodę na cały dzień oraz suchy prowiant (odradzamy słodkie napoje i słodycze). W trakcie zajęć przewidziane są przerwy na spożycie posiłku (np. kanapek). Prosimy o pozostawienie w domu przedmiotów cennych. Organizator nie odpowiada za rzeczy zgubione lub zniszczone.

 

Regulamin Akcji Zima

Formularz zgłoszeniowy

 

WARSZTATY TEATRALNE (poniedziałki 29.01.2018 r. i 05.02.2018 r.)

Mała Akademia Teatralna serdecznie zaprasza na warsztaty teatralne. W tym programie aktorami będą dzieci, które pod okiem instruktora same będą wiernie odgrywać popularne spektakle bajkowe. Podczas zajęć przygotujemy także stroje i scenografię.

UWAGA! W tych dniach zapraszamy rodziców do odbioru dzieci trochę wcześniej! Finałem zabawy będzie spektakl improwizowany. Ok. godziny 13:15 dzieci zaprezentują spektakl przygotowany podczas zajęć. Zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo…

ZABAWY Z PANEM RAFAŁEM (wtorek 30.01.2018 r.)

Pan Rafał – instruktor od wielu lat prowadzący sekcję breakdance oraz zajęcia podczas Ferii Zimowych i Wakacji. W trakcie zajęć pojawiają się m.in.: zabawy integracyjne, ruchowe, a nawet elementy musztry.

WARSZTATY KREATYWNE (wtorek 06.02.2018 r. )

W tym dniu dzieci będą mogły się spełnić kreatywnie, mamy przygotowane specjalne warsztaty:

  • Warsztaty mydlarskie – Podczas warsztatów poznamy historię powstania mydła i własnoręcznie stworzymy swoje unikalne mydełka o wybranym kształcie, kolorze i zapachu.
  • Warsztaty malowania piaskiem – Farby, kredki i flamastry to za mało. Tym razem będziemy tworzyć obrazy piaskowe.

WARSZTATY PLASTYCZNE PANI MARTY. (środy 31.01.2018 r. i 07.02.2018 r.)

W tym szaleństwie jest metoda – zna ją Pani Marta. Ona najlepiej wie jak połączyć zabawy ruchowe i warsztaty plastyczne. Środowe spotkania będą okazją do artystycznego wyrazu i do zabawy. Zaczniemy od decoupage! Nie zapomnijcie przynieść słoika lub butelki! A potem inicjatywę przejmują stworki, ludki i glutki.

Drugie środowe spotkanie rozpoczniemy od mapy skarbów! Kto wie, może sami odnajdziemy coś ciekawego? Pobawimy się też wzorami, a potem stworzymy własnego fidget spinnera! A gdy będzie potrzeba – trochę się pogimnastykujemy i spocimy.

ŚWIAT PLANSZÓWEK (czwartek 01.02.2018 r.)

Tego dnia zapraszamy szczególnie entuzjastów gier planszowych i chętnych wpaść w ich sidła (niezależnie od stopnia zaawansowania). Gralnia Krolm prowadząca zajęcia znajdzie grę dla każdego, wyjaśni zasady i pomoże czerpać maksimum przyjemności z wspólnego grania.

FAKTORIA HANDLOWA DZIECIOM (czwartek 08.02.2018 r.)

Tajemnica magii Faktorii Handlowej zostaje odkryta. Rekonstruktorzy oprowadzą uczestników po każdym zakątku, a następnie przeprowadzą warsztaty gockie i gry plebejskie.

ZAJĘCIA SPORTOWE (piątki 02.02.2018 r. i 09.02.2018 r.)

Pierwszy piątek to spotkanie z wędkarstwem. Spróbujemy także modelarstwa. Na koniec pójdziemy na spacer. Niestety, nie będzie tak łatwo. Trasę wyznaczy Gra terenowa.

Ostatni dzień ferii rozpoczniemy od Turnieju dart. Na zakończenie wspólnej przygody zrobimy ognisko z kiełbaskami – pod warunkiem, że uda się nam znaleźć klucz żeby wyjść z chatki!