XXIX Dni Pruszcza Gdańskiego

W tym roku najważniejszymi dniami dla Pruszcza Gdańskiego będą 15, 16 i 17 czerwca. Będzie to weekend XXIX Dni Pruszcza Gdańskiego.

Rok 2018 jest rokiem Tożsamości Pruszcza Gdańskiego, dlatego obchody Święta naszego Miasta rozpoczną się już w piątek.

O godzinie 10.00 zapraszamy na Plac Jana Pawła II, gdzie będzie miało miejsce uroczyste posadzenie magnolii z okazji 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie o godzinie 11:50 w Parku Pod Gruszą nastąpi odsłonięcie Ławeczki Przyjaźni Miast Partnerskich Hofheim am Taunus. Centralnym punktem tego dnia o godzinie 12.30 będzie Uroczysta sesja Rady Miasta z wręczeniem nagród. O godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej ZSO 1 odbędą się uroczystości związane z jubileuszem Uniwersytetu Trzeciego Wieku (impreza zamknięta, wejście za okazaniem zaproszenia). Podsumowaniem pierwszego dnia świętowania o godzinie 18:00 w Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego będzie Msza Święta w intencji mieszkańców i miasta.

W sobotnie przedpołudnie swoje bramy otworzy 49. Baza Lotnicza, gdzie już o 9:00 uroczyście rozpocznie się święto 49 BLOT. W programie przewidziano m.in.: gry i zabawy dla dzieci, wystawy statyczne, grochówkę wojskową, apel wojskowy z uroczystą przysięgą wojskową żołnierzy II turnusu służby przygotowawczej, defiladę naziemną i powietrzną, pokaz skoków spadochronowych, dynamiczne pokazy umiejętności pilotażu statków powietrznych, pokazy naziemne dynamiczne policji, straży granicznej oraz straży więziennej oraz zawody mikrolotowe.

Od godziny 16.00 w sobotę w Roku Tożsamości Pruszcza Gdańskiego, muzyczną przygodę rozpoczniemy przeglądem talentów pruszczańskich Seniorów, którzy zaprezentują swoje umiejętności taneczno-wokalne na scenie głównej na Stadionie CKiS

O godzinie 16:30 zapraszamy na pokaz mody: retro, plażowej, wczasowej oraz wieczorowej a później na wspólną gimnastykę w wykonaniu pruszczańskich seniorów. Tego wieczoru na scenie zaprezentuje się także Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie: „Taniec, śpiew, tabaka”. Podsumowaniem tej części programu obchodów święta naszego miasta będzie występ Chóru Uniwersytetu III Wieku i Zespołu tanecznego Uniwersytetu III Wieku

W muzycznym wieczornym bloku głównym, jako pierwszy na pruszczańskiej scenie zagości niesamowity i jedyny w swoim rodzaju projekt przygotowany specjalnie na tegoroczne obchody święta miasta który tworzą: JACEK ZIELIŃSKI lider zespołu Skaldowie, MŁODZIEŻOWY CHÓR PRUSZCZA GDAŃSKIEGO oraz SYMFONICY GDAŃSCY. Podczas tego koncerty rozbrzmiewać będą największe przeboje SKALDÓW. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będą występy MROZU i LemON  a po koncercie pokaz sztucznych ogni. 

W ostatnim dniu, w niedzielę, zapraszamy do aktywnego świętowania. Już  o 9:00 rano wystartuje Półmaraton Rolkarski. Na ulicach Pruszcza będą rywalizować fani rolek. Po tym wydarzeniu na stadion CKiS zapraszamy całe rodziny, gdzie już o 13.15 wytarują w swoich zwodach najsilniejsi ludzie w Polsce! Zapraszamy wszystkich na Zawody Strongmanów.

W tym roku również nie zabraknie spotkania w Strefa Bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie przygotowano animacje, wstawy statyczne pojazdów, symulatory, konkursy dla dzieci. Odbędą się także zawody w wyciskaniu sztangi leżąc w połowie wagi ciała. I także w niedzielę muzycznie nie zapominamy o Roku Tożsamości Pruszcza Gdańskiego. Po wielu latach na scenie zagoszczą wyśmienite pruszczańskie zespoły: WORKERS oraz COCKTAIL.  Na pewno miłym akcentem będzie także  Koncert DJ’ów TROPICAL ON TOUR. Finałem tego wieczoru będzie spotkanie z grupą CLIVER!

Do zobaczenia już niebawem!

Regulamin imprezy

Regulamin służby porządkowej