Koncert “Powróćmy jak za nie-dawnych lat”

Program koncertu obejmuje niezapomniane i wzruszające przeboje sprzed lat wykonywane m.in. przez Mieczysława Fogga, Aleksandra Żabczyńskiego,

Eugeniusza Bodo, Zulę Pogorzelską Ludwika Sempolińskiego czy Hankę Ordonównę.  To wzruszająca podróż sentymentalna do okresu XX-lecia międzywojennego

ale nie tylko! Któż bowiem nie zna piosenek takich jak “Miłość Ci wszystko wybaczy”, “Zimny drań”, “Umówiłem się z nią na 9”, “Już nie zapomnij mnie”  i innych…

Ten repertuar  jest gwarancją satysfakcji widzów!

 

Wystąpią Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski, którym towarzyszyć będzie pianista Marcin Janiszewski.

 

O Artystach:

 

ANNA JURCZYŃSKA wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i talentem aktorskim, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. Szczególne miejsce w Jej dorobku artystycznym zajmują koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej “Obligato” pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, koncert inaugurujący XX Festiwal Straussowski w podkrakowskiej Wieliczce a także współpraca z Orkiestrą Reprezentaycjną Straży Granicznej z Nowego Sącza pod kierownictwem ppłk Stanisława Strączka i płk Leszka Mieczkowskiego.
Arystka kilkarotnie  koncertowała wraz mężem, Romualdem Spychalskim w Kanadzie, w Toronto,  Mississaudze i Ottawie. Niedawno także ukazała się płyta małżeństwa Spychalskich.

ROMUALD SPYCHALSKI Tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer, pedagog. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech , Francji, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Na terenie Polski występował m.in w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmoniach w Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie, Katowicach i Częstochowie. Stale koncertuje na terenie całego kraju.

Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. prowadzonym przez gwiazdę Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Gwendolyn Bradley. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Występował z największymi gwiazdami polskiej sceny i estrady, m.in. Bogusławem Morką, Dariuszem Stachurą, Grażyną Brodzińską. Był także wykonawcą koncertów organizowanych przez Operę Poznańską – Turniej Tenorów Polskich i Polsko-Niemieckie konfrontacje wokalne.

 

MARCIN JANISZEWSKI

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej).

W 2000 roku z zespołem Kontraband zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi oraz Wyróżnienie podczas Łódzkich Dni Jazzowych „Jazzga 2000”. Marcin Janiszewski  koncertuje ze swoim kwartetem na festiwalach muzyki akordeonowej i jazzowej w Polsce i za granicą. Muzyk pracuje także jako sideman zasilając różne  projekty muzyczne, również w roli pianisty. Na stałe współpracuje m.in. z Elżbietą Adamiak, Yankel Band, Pawłem Serafińskim oraz łódzkimi teatrami. Ma na swoim koncie udział w wielu sesjach nagraniowych, dla radia, telewizji oraz na płytach wymienionych artystów.

Lider zespołu Marcin Janiszewski Kwartet, z którym otrzymał m. in. :

I miejsce w kategorii Muzyki Rozrywkowej oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu ( 2001).

I miejsce w kategorii zespołów jazzowych na ? Jazz and Pop Festiwal? w Jeleniej Górze ( 2002).

II miejsce w kategorii jazz na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Castelfidardo (Italia  2002 r).

Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana  za rok 2002.