Majówka w Pruszczu Gdańskim

Długi majowy weekend upłynie w Pruszczu Gdańskim w bardzo radosnym nastroju. Już 1 maja świętować będziemy jubileusz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Starosta Gdański, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Wójtowie Gmin Powiatu Gdańskiego zapraszają na Piknik rodzinny, który odbędzie się w Pruszczu Gdańskim przy al. Ks. Józefa Waląga.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 11.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnego radosnego świętowania i zachęcamy do przyjścia na piknik w kolorach Unii (żółty i niebieski) oraz barwnych strojach .

Podczas pikniku o godzinie 12.00 razem z Młodzieżowym Chórem Miasta Pruszcz Gdański oraz Solistami wspólnie odśpiewana zostanie ODA DO RADOŚCI z towarzyszeniem Kwartetu Smyczkowego. Po zakończeniu oficjalnych obchodów zagra DJ QUIZZ. Nie zabraknie też darmowych lodów oraz grochówki, a dzieci będą mogły bawić się na dmuchanych zamkach. W specjalnie na tę okazję przygotowanej fotobudce będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wielkim finałem tego dnia będzie pokaz mappingu oraz laserów na budynku Starostwa Powiatowego. Zapraszamy wszystkich o godzinie 21.00.

Kolejny świąteczny dzień długiego majowego weekendu to 3 maja. Tradycyjnie świętować będziemy obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji Burmistrz Janusz Wróbel oraz Starosta Stefan Skonieczny zapraszają na uroczystości.

Ramowy plan obchodów Święta Konstytucji 3 Maja:

12.15 Polowa Msza Święta w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z udziałem rekonstruktorów

13.00 Parada oraz przemarsz na Plac Jana Pawła II z towarzyszeniem Kompani Honorowej 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim, Orkiestry Dętej OSP z Zielonki Pasłęckiej oraz rekonstruktorów historycznych

13.15 Oficjalne uroczystości pod pomnikiem na Placu Jana Pawła II (po uroczystościach przejście do parku przy ul. Kossaka / al. Ks. Waląga)

13.45 – 16.00 Festyn rodzinny – dmuchane zamki, fotobudka, rekonstruktorzy historyczni, darmowa grochówka oraz lody

14.00 Koncert: Joanna Knitter i Zagan Acoustic