Pruszczańskie obchody 30 rocznicy Wyborów 4 czerwca

NSZZ Solidarność narodziła się w Pruszczu Gdańskim ?

Już 3 czerwca, o godzinie 17.30, w kinie Centrum Kultury i Sportu odbędzie się premierowy pokaz ostatniego wywiadu, jakiego udzielił przed śmiercią twórca prof. Karol Modzelewski, twórca tekstu uchwały o powołaniu w 1980 roku związku NSZZ Solidarność. W wywiadzie, udzielonym z myślą o Mieszkańcach Pruszcza Gdańskiego, opowiada o genezie nazwy „Solidarność”. W 30 – lecie pierwszych po II Wojnie Światowej, wolnych wyborów, Profesor wyjaśnia także fenomen 4 czerwca 1989 roku. Wywiad ma jeszcze jednego bohatera. To pruszczanin, cukrownik, Krzysztof Mikołajczyk, człowiek od którego rozpoczął się pruszczański wątek nazwy związku.

(Wstęp na film bezpłatny, na zaproszenia które można uzyskać w Biurze Rady Miasta.)

Po filmie, o godzinie 19 w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim odbędzie się koncert „Wybieram Wolność”, z repertuaru min. Jacka Kaczmarskiego. Bilety, w cen ie 10 złotych, można nabyć w kasie kina, lub na www.pruszcz-kino.pl.

4 czerwca, godzinie 16.30 powtórzymy w kinie wywiad z prof. Modzelewskim.

6 czerwca Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel, zaprasza do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, na spotkanie z jednym z najbardziej znanych pomorskich liderów opozycji demokratycznej, twórcą Ruchu Młodej Polski, prof. Aleksandrem Hallem. Spotkanie, podczas którego porozmawiamy min. o bliskim sercu Pruszczan gen. De Gaulle-u, rozpocznie się o godzinie 18.00.