XX Turniej Brydżowy im. Mieczysława Goczewskiego

W niedzielę 19 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Juliana Niemcewcza 1 odbędzie się XX Memoriał im. M. Goczewskiego. Memoriał jest dwuseryjnym turniejem par na „maksy” – 40 rozdań. Turniej jest zaliczany do GRAND PRIX PWZBS Gdańsk.
Memoriał poświęcony jest pamięci pruszczańskiego arcymistrza Mieczysława Goczewskiego. Mieczysław Goczewski był znanym lekarzem i pierwszym pochodzącym z Pruszcza Gdańskiego arcymistrzem brydżowym. Jego największym osiągnieciem sportowym było wicemistrzostwo Europy seniorów zdobyte w I ME w Monte Carlo. W 1969 roku M. Goczewski wygrał Międzynarodowy Kongres Bałtycki, w którym uczestniczyło kilkuset brydżystów. Był członkiem drużyny brydżowej, która zdobyła I i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Był również mistrzem Europy lekarzy brydżystów.
Zawody odbędą się na małej hali sportowej. Zapisy przyjmowane są w dzień zawodów od godziny 9.30. Początek gier przewidziany jest na godzinę 10.00. Turniej będzie miał otwartą formułę. Udział w nim będzie mógł wziąć każdy chętny po wpłaceniu wpisowego w wysokości: 30+5 zł) dla członków Polskiego Związku Brydża Sportowego oraz zawodników z terenu powiatu gdańskiego, 20+5 zł dla seniorów (powyżej 65 lat), kobiet i juniorów (do 25 lat), 5+5 zł dla młodzieży szkolnej i 40+5 zł dla pozostałych. 5 zł od każdego wpisowego przeznaczone będzie na nagrody Grand Prix PWZBS.
W Turnieju obowiązują przepisy MPB i regulaminy PZBS.