Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa od 1 do 30 kwietnia 2021 r. to obowiązkowe badanie realizowane raz na 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny.

Obowiązkową, a zarazem preferowaną metodą jest samospis internetowy. Aby dokonać samospisu należy wejść na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy.

Jeżeli nie mamy możliwości wykonania samospisu internetowego należy zadzwonić na na infolinię: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon.

W razie potrzeby w celu samospisu możemy skorzystać również z ogólnodostępnego komputera w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański (ul. Grunwadzka 20), w godzinach pracy urzędu.

Jeśli nie spiszemy się przez Internet ani przez telefon, rachmistrz skontaktuje się z nami telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis.

Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco!

Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.