VIII Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

VIII Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeni związanymi z koronawirusem zapraszamy na rolki. Już po raz ósmy organizujemy dla wszystkich miłośników tego sportu Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Najlepsi rolkarze będą  ścigać się po ulicach naszego miasta na dystansie 21 km. Zawody cieszyły się dużą popularnością i startowali w nich nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale także zawodnicy z różnych stron naszego kraju. Wyścigi na rolkach odbędą się w ostatnią niedzielę wakacji więc liczymy na duże zainteresowanie zawodników, którzy po dwóch miesiącach wypoczynku zechcą powalczyć o trofea. Czekamy także na  kibiców. Długość jednej pętli  wynosi 7 km więc zawodnicy będą musieli pokonać trzy okrążenia. Start nastąpi tak jak w ubiegłych latach na ul. NSZZ Solidarności na wysokości ul. Obrońców Westerplatte. Zawody wliczane do klasyfikacji Pucharu Kaszub „Kaszebsci Czelch 2021”. Będziemy mieli  również przygotowane trasy dla młodszych miłośników rolek. Dzieci w wieku do 12 lat będą ścigać się na dystansie 600 m, młodzież w wieku 13 -15 lat na dystansie 1000 m. Zawody odbędą się na zamkniętych ulicach ( ul. NSZZ Solidarność, ul. Przemysłowa i ul. Podmiejska) zabezpieczonych przez policję i inne służby, więc nic nie grozi uczestnikom. Należy jednak startować w kasku i ochraniaczach by uniknąć stłuczeń i urazów. Dla wszystkich uczestników mamy medale pamiątkowe. Dla zwycięzców puchary i nagrody. Dekoracja zwycięzców i poczęstunek dla zawodników odbędzie się na mecie zawodów. Zapraszamy wszystkich chętnych. Przepraszamy jednocześnie wszystkich mieszkańców tych okolic za utrudnienia w ruchu drogowym.

 

Plan zawodów:

29.08.2021 r. (niedziela)

bieg główny – dystans na 21 kilometrów – start godz. 11:00 /limit czasowy to 2 godz./

biegi dzieci – do lat 6 – dystans 300 metrów – start godz. 10:00

                    – 7-12 lat – dystans 600 metrów – start godz. 10:20

                    – 13-15 lat – dystans 1000 metrów – start godz. 10:40

Biuro zawodów:

  • CKiS Pruszcz Gd. ul. Fryderyka Chopina 34
  • start-meta  Obwodnica Pruszcza Gdańskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Obrońców Westerplatte
  • biuro zawodów  w dniu 29.VIII 2021 r. /niedziela / -na starcie/ mecie czynne od godz. 9.00-zapisy, wydawanie pakietów startowych/

Zapisy:

  • drogą elektroniczną przy pomocy Firmy odpowiadającej za pomiar elektroniczny „Thr North Event”

 Zapisy przez Internet będą przyjmowane do dnia  27.08.2021 r. do godz. 13.00,

  • w dniu zawodów – biuro zawodów

Opłaty startowe   :

  •  dorośli  50 zł
  • w dniu zawodów 100 zł.
  • dzieci do lat 16 bezpłatnie.

Zapisy pod adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/5819.html