Duathlon Pruszcz Gdański [AKTUALIZACJA]

Sprawdź swoją formę w zawodach, które odbędą się na początku kwietnia w Pruszczu Gdańskim. Znakomita infrastruktura Centrum Kultury i Sportu będzie bazą dla rozegrania zawodów. Start i meta rywalizacji znajdą się na Stadionie Sportowym przy Chopina.
 
Zawody odbywać się będą na dystansie 5 km biegania, 20 km jazdy na rowerze oraz i ponownie 2,5 km do przebiegnięcia. To będzie bardzo szybka, chociaż nie koniecznie płaska trasa, wyzwaniem może być podjazd na wiadukcie w ciągu ulicy NSZZ Solidarność i często dość silnie wiejący wiatr.
 
Frajda z rywalizacji i możliwość sprawdzenia formy na trzy tygodnie przed MP w duathlonie w Rumii niech będą dobrym zaproszeniem do udziału w zawodach. Dotyczy to oczywiście także biegaczy. Ci, którzy postanowią tylko biegać, będą mieć do pokonania dystans 5 km, w ramach imprezy towarzyszącej pod hasłem: „5 nad Radunią”
 
Imprezie patronują Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Gdański i Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański.
 
Organizatorami wydarzenia są Do Mety wraz z Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Zapraszamy w pierwszą niedzielę kwietnia ( 3.04.2022).
 
 
W niedzielę 03.04.2022 r. na ulicach Pruszcza Gdańskiego w godzinach 11.00 – 13.00 odbędą się zawody sportowe Duathlon Pruszcz Gdański.
W związku z tym, w tym czasie nieprzejezdne będą następujące ulice :
➡️ul. Dworcowa (od ul. Chopina do pętli autobusowej),
➡️ul. Podmiejska,
➡️ul. Przemysłowa,
➡️ul. NSZZ Solidarności,
➡️ul. Obrońców Westerplatte (od ul. NSZZ Solidarności do Radunicy).
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i okolic.