“Rowerem przez Pruszcz”

Po dwóch latach przerwy zapraszamy wszystkich miłośników rowerów z naszego miasta na XIV przejazd rowerowy „Rowerem przez Pruszcz”. Przejazd odbędzie się w dniu 24.09.2022 r. Zbieramy się na nowym placu zabaw na Osiedlu Bursztynowym przy ul. Rogozińskiego skąd wystartujemy.  Liczymy na dużą frekwencję  po dwuletniej nieobecności przejazdu w naszym mieście. Jest to impreza rekreacyjna więc nie potrzebujemy żadnych przygotowań, wystarczy rower i już możemy jechać. Mamy okazję do wspólnego uczestnictwa razem z innymi mieszkańcami w tym wydarzeniu. Nasz przejazd, jak i w poprzednich latach, będzie zabezpieczony przez policję i inne służby mundurowe, więc nie musimy się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Zapraszamy mieszkańców z całymi rodzinami. Zobaczymy co nowego powstało w naszym mieście, spotkamy się ze znajomymi i przyjaciółmi. Przejazd zakończy się na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego. Trasa wynosi ok. 10 km. Dla uczestników tradycyjna grochówka.

Plan przejazdu:    24.09.2022 r. godz. 12.00 zakończenie ok. godz.13.30. 

Trasa przejazdu:

Wyznaczona trasa: Start – plac zabaw przy ul. Rogozińskiego – ul. Eugeniusza Romera – ul. Czekanowskiego –  ul. Dobrowolskiego – ul. Eugeniusza Romera – ul. Raciborskiego – ul. Grunwaldzka – ul. NZSS Solidarności – ul. PCK – ul. Kasprowicza – ul. Gałczyńskiego – ul. Słowackiego – ul. Emilii Plater – ul. ul. Powstańców Warszawy – ul. Chopina – ul. Grota-Roweckiego – ul. Matejki – ul. Grunwaldzka -Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria – Zakończenie.

Jednocześnie informujemy, że w tym czasie mogą pojawić się problemy z przejazdem przez Pruszcz. Za utrudnienia w ruchu drogowym przepraszamy.