XVI Memoriał im. Edwarda Warsińskiego

Memoriał Warsińskiego

W dniu 04.12.2022r. na hali sportowej przy ZSO 1 w Pruszczu Gdańskim odbędzie się XVI Memoriał im. Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej żaków rocznik 2013.

W tym roku będą rywalizowały drużyny: MKS Czarni Pruszcz Gdański, Akademia Sportowa Piłeczka, Wietcisa Skarszewy, Amator Kiełpino, AS Kolbudy, AP Kowale i APK 1 Kartuzy. W turnieju wezmą udział  drużyny 12 osobowych. Na boisku może uczestniczyć w grze 5 zawodników w tym bramkarz. Mecze trwają po 12 minut. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy gdzie rozegrają mecze każdy z każdym.  Następnie odbędą się cztery mecze pomiędzy drużynami, które zajmą w grupach następujące miejsca:

I w grupie A – II w grupie B,

II w grupie A – I w grupie B,

III w grupie A – IV w grupie B,

IV w grupie A – III w grupie B.

Zwycięzcy pierwszych dwóch meczów walczyć będą o I miejsce w XVI Memoriale Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej rocznika 2013, pokonani o III miejsce. Zwycięzcy dwóch kolejnych meczów rywalizować będą o V miejsce, a pokonani o VII. Zawodnicy będą rywalizować o atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale pamiątkowe, a drużyny puchary. Z pośród wszystkich zawodników zostaną wybrani: najlepszy zawodnik turnieju, najlepszy bramkarz oraz król strzelców. W  przerwach miedzy meczami odbędą się konkursy dla zawodników.

Patron zawodów Edward Warsiński był trenerem piłkarskim i wychowawcą młodzieży. Jego praca przynosiła efekty w postaci czołowych miejsc drużyn młodzieżowych MOSiR i JANTAR wśród piłkarskich zespołów Wybrzeża. Z trenerem Michałem Globiszem prowadził młodzieżową reprezentację Pomorza, która w 1996 roku zajęła trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Wacława Kuchara oraz pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju Gothia Cup w Szwecji. Wychował wielu znakomitych piłkarzy. Wśród nich 12-krotnego reprezentanta Polski Tomasza Sokołowskiego I, a także I ligowych piłkarzy: Mateusza Bąka, Mariusza Malinowskiego, Sławomira Matuka, Łukasza Palewicza i Janusza Surdykowskiego.

Program  XVI Memoriału im. E. Warsińskiego

09.00 – mecze w grupach

13.20 – konkursy

13.50 – mecze o miejsca

15.10 – uroczyste zakończenie