Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego przyznane.

nagroda

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego dla Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim Piotra Pułkowskiego

W piątkowy wieczór 29.12.2023 w Centrum św. Jana w Gdańsku podczas finału 17. edycji festiwalu Metropolia Jest Okey, przed koncertem „Pomorski Jazz” odbyła się uroczystość wręczenia nagród specjalnych Marszałka Województwa Pomorskiego. Są one przyznawane za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego. W trakcie uroczystej gali uhonorowano twórców i animatorów zasłużonych dla kultury.

W gronie laureatów znalazł się Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim Piotr Pułkowski. Nagrodę otrzymał za całokształt dokonań na rzecz promocji i upowszechniania kultury oraz zaangażowanie w tworzenie pomorskiego pejzażu kulturalnego poprzez współtworzenie i organizowanie cyklu Sceny Letniej Teatru Wybrzeże oraz Sceny Muzycznej w ramach letnich imprez plenerowych Faktorii Kultury w Pruszczu Gdańskim, która obchodziła swoje piętnastolecie. 

W imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka nagrodę wręczyli: Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Władysław Zawistowski oraz zastępca Dyrektora Departamentu Kultury Beata Jaworowska.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

 

nagroda